Klasik Yunanistan Özel Turu

  • Süre : 6 Gün
  • Gidiş Tarihi : 19/04/2019
  • Dönüş Tarihi : 24/04/2019
  • Fiyat : 1,180 TL

Klasik Yunanistan Özel Turu 1. GÜN İstanbul  Selanik Gezimizin ilk günü, 23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı, 23.30 Mecediyeköy Migros Önü, 00.30 Bakırköy Ömür Alışveriş Merkezi Önü hareketle, araç İçi ikramları eşliğinde Silivri – Keşan karayolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Dedeağaç – Gümülcine – İskeçe – karayolu takip edilerek Selanik’e […]

Klasik Yunanistan Özel Turu

1. GÜN

İstanbul  Selanik

Gezimizin ilk günü, 23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı, 23.30 Mecediyeköy Migros Önü, 00.30 Bakırköy Ömür Alışveriş Merkezi Önü hareketle, araç İçi ikramları eşliğinde Silivri – Keşan karayolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Dedeağaç – Gümülcine – İskeçe – karayolu takip edilerek Selanik’e yolculuk.

2. GÜN

 Selanik

Sabah saatlerinde Selanik varışı ile panaromik şehir turu; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey camii, E.Venezelo – P.Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin organize edeceği ekstra Yunanistan Taverna Eğlencesi programına katılabilirler.

Alternatif Program

Yunanistan Taverna Eğlencesi Turu

45 Euro

Leziz yemekler, Yunan Müziği ve Buzuki eşliğinde sınırsız eğlence.

3. GÜN

Selanik  Kalambaka – Atina

Otelde alınan kahvaltının ardından Selanik’ten ayrılarak Atina’ya doğru hareket ediyoruz. Güzergah üzerinde Rehberimizin düzenleyeceği ekstra Kalambaka (Meteora) turuna katılma imkanı. (Turumuz tüm grubun katılması hali ile gerçekleştirilebilir.) Sonrasında Atina yolculuğu devamı. Atina varışı ile otele yerleşme. Geceleme Atina otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin organize edeceği extra Işıklar Altında Atina ve ünlü Pire Paşa Limanında Deniz Lezzetleri turuna katılabilirler.

Alternatif Program

Işıklar Altında Atina ve Ünlü Pire Paşa Limanında Deniz Lezzetleri Turu

40 Euro

Pire Paşa Limanında yöresel lezzetler eşliğinde harika bir tur fırsatı sizi bekliyor.

Alternatif Program

Meteora Turu

35 Euro

Yunanistan’ın Kapadokyası olarak kabul edilen ve yerden 200 mt. yükseklikteki günümüzde de faal olarak görevlerine devam eden Manastırlar Bölgesi Kalambaka’ya gidiyoruz. Burada Rahiplerin seneler önce kayaları oyarak yaptıkları manastırlar içindeki yaşamlarına tanık oluyor ve manastırları detaylı olarak geziyoruz. Ardından Kalambaka şehir merkezinde serbest zaman.

4. GÜN

 Atina

Otelde alınan kahvaltının ardından Atina şehir turu. Bu turumuzda Agora, Zeus Tapınağı, Parlamento Binası, Syntagma – Omonia Meydanları Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Ulusal Galeri, Savaş Müzesi, Panepistimiou bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Panoramik turumuzun ardından dileyen misafirler Acropolis turuna katılabilirler. Acropolis turu sonrası dileyen misafirlerimiz rehberimizin organize edeceği extra Corinth Kanalı turumuza katılabilirler. Gezimizin ardından otele transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz Rehberimizin organize edeceği extra Yunanistan Tavernasına katılma imkanı.

Alternatif Program

Yunanistan Taverna Turu

45 Euro

Leziz yemekler, Yunan müziği ve buzuki eşliğinde sınırsız eğlence.

Alternatif Program

Corinth Kanalı Turu

25 Euro

Bu turumuzda Dünyanın en meşhur kanallarından biri olan Corinth kanalının üzerinden geçip, kanalın denizle birleştiği noktaya giderek gemilerin geçişini seyredeceğiz.

Alternatif Program

Acropolis Turu

20 Euro

Dünya Tarihinin en meşhur sit alanlarından biri olan Acropolis’i geziyoruz (Giriş ve lokal rehberlik ücreti için rehberimize ödenir).

5. GÜN

Atina  Kavala – İstanbul

Otelde alınan kahvaltının ardından çıkış işlemlerini gerçekleştirerek araçla buluşma. Lamia, Trikala yolu üzerinden yaklaşık 8 saatlik bir yolculukla Kavala’ya varış ve panaromik şehir turu. Su Kemerleri, Liman, Kale, 19.yy Neo Klasik yapılar, Pangia, Eski ve Yeni Şehir, Acropolis, Deniz Feneri, Ag.Nicholas, Teodoro Kimissi kiliseleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa imarethanesi ve heykelinin görülmesi sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Buluşma sonrası Batı Trakya bölgesi olan İskeçe & Gümülcine & Dedeağaç şehirlerini panoramik olarak geçerek İpsala sınır kapısına yolculuk. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafınan ekstra olarak düzenlenecek olan Porto Lagos turuna katılabilirler. Turumuz tüm grubun katılması hali ile gerçekleştirilebilir) Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan – Tekirdağ – Silivri karayolu takip edilerek İstanbul’a yolculuk. Tekirdağ’da serbest köfte molası sonrası akşam saatlerinde İstanbul başlangıç noktalarına varış ile program sonu.

Alternatif Program

Porto Lagos Turu

5 Euro

Bu turumuzda Yunanistan’ın muhteşem manzaralara davetiye çıkaran küçük ve sevimli balıkçı köyünü geziyoruz.

 

Lüks Viyatravel otobüsleri ile ulaşım
Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
3 ve 4 * otellerde 3 Gece oda – kahvaltı konaklama
Şehir Vergileri
Programda belirtilen panoramik şehir turları.
Araç içi limitli su ikramı
Şehir Vergileri
Gümrük Vergileri
Tüm otoban, otopark ve check point giderleri
Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
Ekstra turlar
Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar
Şöför ve Rehber bahşişleri.
İlk gün sabah kahvaltısı
Öğle ve Akşam Yemekleri.
SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR).
Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.
Yurtdisi seyahat saglik sigortasi